Esimese LEADER-meetme taotlusvooru taotlused on hindamisel!

Uue strateegia alusel toimus esimene LEADER-meetme taotlusvoor 4.-12. september 2024.

Projektitoetuse taotluste hindamine toimub:

29. oktoobril 2024 - meede 2 elukeskkonna aremdamine.

Hindamisel on kokku 20 taotlust. Meetme eelarve on 342000 eurot, toetust taotletakse kokku 598007,83 eur. 

Taotlusi hindavad:

Tarmo Vipre - ettevõtluse arengu ekspert

Ivar Ansper - elukeskkonna arengu eksper

Triin Kallas - LEADER arengu ekspert

30. oktoobril - meede 1 ettevõtluskeskkonna arendamine

Hindamisel on 17 taotlust. Meetme eelarve 342000 eur, toetust taotletakse kokku 444615,05 eur

Taotlusi hindavad:
Laura Heinsaar - ettevõtluse arengu ekspert

Tiia Naagel - elukeskkonna arengu ekspert

Triin Kallas - LEADER arengu ekspert

Kõik taotlejad on saanud kutse hindamiskomisjonile oma taotluse esitlemiseks.

Hindamise tulemusel moodustub taotlejatest paremusjärjestus ning ettepaneku PRIAle paremusjärjestuse alusel taotluste rahastamiseks teeb SKK üldkoosolek oma 5. novembri üldkoosolekul.

Taotluseid hinnatakse Projektitaotluste hindamise korra ja kummagi meetme osas kehtestatud hindamiskriteeriumite alusel.


LEADER projektitoetuse 2024-2027 üldine tutvustus

 

 

 

Asjad, mida tasub teada:

  1. Projektitoetuse taotlust saab esitada ainult elektrooniliselt läbi PRIA e-keskkonna (e-PRIA), sh ka Saarte Koostöökogule (SKK) saab taotlust esitada ainult läbi e-PRIA taotlusvooru lahtioleku ajal (4.september-12. september kl  23.59).
  2. Toetuse eesmärgid ja tingimused on toodud meetmelehtedes: Ettevõtluskeskkonna arendmine (meede 1) ja Elukeskkonna arendamine (meede 2)
  3. Muutunud on meetme määrus. Määrus LEADERi kohaliku arengu strateegia 2023–2027 rakendamine
  4. enne taotluse esitamist tuleb taotlejal läbi viia ostumenetlus toetatava tegevuse raames tellitava töö või teenuse või soetatava vara mõistliku maksumuse väljaselgitamiseks, st peab ENNE TAOTLUSE ESITAMIST olema iga töö, teenuse või investeeringu tegemiseks saadud kolm võrdlevat hinnnapakkumist. kindlasti peab seejuures jälgima, et hinnapkkuja ja taotleja ei tohi olla omavahel seotud äriliste, sugulus- ega muude sidemete kaudu ning hinnapakkumised tueb kohe lisada e-priasse koos taotlusega! Kui projektitoetuse taotleja on hankija riigihangete seaduse § 5 tähenduses, sel juhul teeb projektitoetuse taotleja enne projektitaotluse esitamist turu-uuringu riigihangete seaduse kohaselt ning pärast projektitaotluse esitamist korraldab hanke riigihangete seaduse kohaselt.
  5. Ostumenetluse või turu-uuringu raames välja selgitatud toetatava tegevuse maksumuse põhjal koostab taotleja eelarveprojekti, milles esitab andmed toetatava tegevuse kogumaksumuse ja abikõlblike kulude kohta, mis peavad olema põhjendatud, üksikasjalikult kirjeldatud, tuginema tegelikele asjaoludele ning olema vajaduse korral tõendatavad.
  6. Peale projektitaotluste laekumist läbi e-PRIA kontrollib SKK esitatud taotluseid ning saadab taotlejale vajadusele järelepäringu taotluse täiendamiseks ning suunab hindamistöörühmale hindamiseks ja paremusjärjestuse moodustamiseks. SKK võib jätta projektitaotlused hindamata (hindamisele saatmata), kui kui taotleja ei ole esitanud nõutud dokumente määratud tähtaja jooksul. Ekspertidest moodustatud hindamistöörühm hindab projektitaotluste tegevuste vastavust strateegiale ja rakenduskavale ning moodustaab paremusjärjestuse.
  7. Projekti elluviimisega tohib alustada projektitaotluse  PRIAle edastamisele järgnevast päevast. Kui SKK edastab taotluse PRIAsse, siis saab taotleja vastavasisulise teate, mida näeb e-PRIA teadete alt.  Projektitaotlusega seotud kõiki teavitusi ja otsuseid saab taotleja vaadata e-PRIAst.