Privaatsus, küpsised ja seaded

Isikuandmete kaitse eeskiri

Isikuandmete kaitset puudatavas vastutab sihtasutus

MTÜ Saarte Koostöökogu
Tallinna tn 58
Kuressaare, Saaremaa 93818

Lühidalt

Kogume andmeid ainult teie nõusolekul; kogume ainult minimaalsel hulgal ja sellist infot, mis on vajalik selleks, et meie suhtlus teeniks teie eesmärke; me ei müü teie andmeid kolmandatele osapooltele ning kasutame neid ainult nii, nagu kirjeldatud selles isikuandmete kaitse eeskirjas.

Lühiversioon ei ole mõistagi ammendav, täpsema teabe saamiseks lugege edasi.

Millist infot me kogume ja miks?

Veebisaidi brauseritest pärinev info

Kui te üksnes sirvite meie veebisaiti, kogume samasugust põhilist infot, nagu koguvad enamik veebisaite. Kasutame tavalisi internetitehnoloogia lahendusi nagu küpsised ja veebiserveri logid. Seda teavet kogume kõigi külastajate kohta.

Kõigi külastajate kohta kogutava teabe hulgas on külastaja brauseri tüüp, keele-eelistus, mis saidilt külastaja saabus, muud taotletavad veebisaidid, külastaja tehtud taotluste kuupäev ja kellaaeg. Kogume ka teavet, mis võib potentsiaalselt aidata veebisaidi kasutajat tuvastada, nagu internetiprotokolli aadressid (IP-aadressid).

Miks me seda infot kogume?

Kogume teavet, et paremini aru saada, kuidas külastajad meie veebisaiti kasutavad, ning et jälgida ja kaitsta veebisaidi turvalisust.

Andmete säilitamise kestus

Säilitame veebisaidi brauseritest kogutud teavet seitse päeva.

Ühenduse võtmise ja taotluste vormid

Kui võtate meiega ühendust e-kirja teel või ühenduse võtmise vormi kasutades, arhiveerime teie taotluse või tellimuse töötlemiseks vajalikud andmed ja võimalikud edasised arutelud.

Kui saame teilt e-kirja, eeldame, et võime teie taotlusele vastata samuti e-kirja teel. Kui eelistate mõnda muud suhtlusmeetodit, palume sellest teada anda.

Küpsiste kasutamine

Mis on küpsised?

Peaaegu kõik professionaalsed veebisaidid kasutavad küpsiseid ehk väikeseid faile, mis laaditakse teie arvutisse selleks, et teil oleks saiti kasutada mugavam. Selles jaotises kirjeldame, mis teavet küpsised koguvad, kuidas me seda teavet kasutame ja miks peame küpsiseid vahel säilitama. Samuti kirjeldame, kuidas saate küpsiste säilitamise keelata. Kui otsutate seda teha, tuleb silmas pidada, et see võib saidi funktsionaalsust ja kasutusmugavust kahjustada.

Rohkem teavet küpsiste kohta leiate Vikipeedia artiklist HTTP-küpsis.

Kuidas me küpsiseid kasutame?

Kasutame küpsiseid mitmesugustel eesmärkidel. Paraku ei ole olemas standardlahendusi, kuidas keelata küpsiseid nii, et see ei mõjutaks kuidagi saidi töökorda ega funktsioone. Kui te pole kindel, kas te vajate neid või mitte, on soovitatav kõik küpsised lubada. Küpsiste eesmärk on pakkuda teile paremini teenust, mida kasutate.

Küpsiste keelamine

Küpsised saate keelata brauseri seadetes (kuidas seda täpselt teha, vaadake oma brauseri abikeskusest). Pidage meeles, et küpsiste keelamine mõjutab selle ja ka paljude teiste veebisaitide toimivust. Tavaliselt kaasneb küpsiste keelamisega saidi toimivuse kehvenemine ja mõningate funktsioonide töö lõppemine. Seepärast ei ole küpsiste keelamine soovitatav.

Milliseid küpsiseid me kasutame?

Kui esitate teavet ühenduse võtmise või registreerimise lehe vormide kaudu, salvestavad küpsised kasutaja andmed, et teiega oleks võimalik edaspidi sidet pidada. Need on seansiküpsised, mis kustutatakse, kui veebibrauseri sulgete.

Kolmanda osapoole küpsised

Mõnel erijuhul kasutame ka usaldusväärsete kolmandate osapoolte küpsiseid. Järgmine jaotis kirjeldab, milliste kolmanda osapoole küpsistega võite meie saidil kokku puutuda. 

Google Analytics (funktsiooniküpsised)

Kui olete selleks nõusoleku andnud, kasutab meie sait Google Analyticsit ehk Google Inc.-i (Google) veebianalüüsiteenust. Siit leiate lisateavet Google'i teenusetingimuste ja privaatsuseeskirjade kohta.

 

Google Analytics: väljas/sees:

Kokkuvõtteks

Loodetavasti saite meie küpsiste kasutamise põhimõtetest ülevaate. Lühidalt: kui te pole kindel, kas küpsised lubada või mitte, siis soovitame lähtuda sellest, et parem on need lubada – vastasel juhul ei pruugi kõik saidi funktsioonid korralikult töötada.

Kui soovite nende teemade kohta üksikasjalikumat teavet, võtke meiega ühendust e-posti aadressil info@skk.ee