Vihmavarjuprojekti elluviimine - Lümanda laste liikumisharrastuse tugevdamine

1. detsember 2020

Projekti elluviimisega soovitakse lastele ja noortele näidata, et aktiivsus on midagi väga loomulikku, mis kaasneb iseenesest, kui sul on käsil mõni põnev tegevus. Soovitakse tutvustada lastele erinevaid liikumisvõimalusi, mis ei kätke endas alati spordielementi, kuid kindlasti tugevdavad tervist ning tulevad ka silmaringile kasuks.

Tegevused noortele on planeerinud Lümanda Karu-Kati Lasteaia töötajaid ja piirkonna eelkooliealiste laste vanemaid ühendav MTÜ Karu-Kati Õpituba.

17. septembril ja 22. septembril toimus orienteerumiskoolitus ja orienteerumine Saaremaa Orienteerumisklubi juhendamisel Lümanda majas ja - pargis.

16. oktoobril toimus Karala külamaja juures orieneerumismäng kõige väiksematele, mis oli vahvalt seotud piraaditeemaga.

13. novembril oli lastel külas Vello Vaher ning isadepäeva tähistamine oli vahvalt seotud müramängude ning erinavete võimlemisharjutustega.

Lapsevanem Jaanika Tiitson: " Meil oli eile täielik ekstreempäev. Kolmapäeval (16. sept) tuli lasteaia koroonauudis, lapsed jäid koju ja seetõttu ei saanud lasteaed orienteerumises osaleda (teeme neile teinekord eraldi ürituse). Siis tuli torm, ladvad olid eile vastu maad, nii et õue me ei saanud ja kõik ettevalmistatud kaardid jäid kasutuseta. Hommikul otsustasime kiirelt teha siseorienteerumise Lümanda Majas. Evakuatsioonijuhendist tegime kiiruga kaardi. Aga terve hommiku alates kl 7 oli elekter ära, nii et kaarte printimas käisime Kihelkonnal! Osalesid lõpuks kooli lapsed, terve kool. Maja oli poolpime, mingi signalisatsioon huilgas elektrikatkestuse tõttu ja aegu tuli märkida käsitsi, aga kokkuvõttes oli väga lahe! Oli lapsi, kes ütlesid, et see on lahedaim sport, mis nad elus on teinud, nii et võime öelda, et meie pingutused kandsid vilja".