Uudiseid projekti Sild jälle kokku! edenemisest

11. märts 2020

Bornholmiga sidemeid pidanud organisatsiooni Balti Sild loomisest on praeguseks möödunud 30 aastat. Meie juhatuse liige Jaanika Tiitson on olnud ise Bornholmil vahetusõpilasena ning tema eestvedamisel kutsuti SKK toel ellu projekt Sild jälle kokku!

Kui koostöö ettevalmistamine Bornholmiga sujub ja mõlemad pooled on edasisest tegevusest huvitatud, siis loodame, et kevadel kiidab SKK üldkoosolek heaks ka koostöö jätkamise Bornolmi saarega Leader meetme toel.

 

Taasiseseisvumise ajal oli Bornholmist saarlastele suur tugi: toimusid õpilasvahetused, saarlased käisid Taanis hankimas oskusi nii erialaselt kui ka ühiskonnakorralduse mõttes, saadi ka materiaalset abi. 
Saarlaste jaoks oli koostöö Bornholmiga justkui kiirendi uue eluga kohanemiseks, mida muul Eestil kasutada polnud. Pärast Eesti Euroopa Liitu astumist jäi koostöö soiku.

Koostööd ettevalmistaval reisil osalesid: Jaanika Tiitson ja Koit Kelder SKKst, Kristiina Maripuu, Anu Vares ja Silvi Teesalu Saaremaa vallast, Marjana Prii Orissaare Gümnaasiumit, Annikki Aruväli ja Eduardo Narbona Kuressaare Muusikakoolist.

Rohkem koostööd ettevalmistava reisi kohta saab lugeda siit.