Suur Turupäev Kuressaares

7. september 2019

7. septmebril toimus juba kümnendat korda saaremaise kauba tootjate suur pidupäev - Suur Turupäev. Hea meel oli oli turupäevaga olla tagasi vastvalminud Kuressaare kesklinnas. Rõõmuga saime taas hõigata välja turupäeva moto - maa tuleb linna!

Suurel Turupäeval tulid lähemalt ja kaugemalt, linnast ja maalt üheks päevals Kuressaare kesklinna kokku piirkonnamärgse Saaremaa Ehtne Toode kandjad - suured tootjad, väikesed talunikud, toidutootjad ja käsitöölised. Lisaks saaremaisele kaubale olid traditsiooniliselt kohal ka naabrid Hiiumaalt oma kandi kaubavalikuga. Suur Turupäev on suurepärane võimalus suhelda otse tootjatega ning osta oma kotid täis ehtsat Saaremaa kaupa.

Nagu ikka olid kohal ka taluloomad ning mõnusat tuju hoidis üleval kohalik lõõtsapillimängija Ain Hannus. Lapsed said teemakohased näomaalingud, õhupallid ja ning lustida heinapallidest mängualal!

Sellel aastal olid tänu Saarte Häälele keskväljakul ka suured põllutöömasinad, mida kõikTehnikahuvilised said oma silmaga vaadata ja käega katsuda. Keskpäeval kuulutati välja ka Saaremaa Aasta põllumees, kelleks valiti Toomas Tänav.

Suur Turupäeva juhtis Aivar Kallas.

Pidigalerii Suurest Turupäevast

Saarte Hääle pidligalerii

Videoklipp Turupäevast