Saare maakonna AASTA KÜLA 2022 konkurss ootab kandidaate!

2. september 2022

Saarte Koostöökogu jätkab Saaremaa Kodukandi traditsiooni maakonna Aasta küla konkursi korraldamisel.

Konkursiga kutsume üles märkama ja tunnustama oma kodupaika, mida kohalikud inimesed ja -kogukonnad ise väärtustavad, hoiavad ja edasi arendavad.

Kandidaatide esitamine 1. juunist kuni 1. oktoobrini!

Iga kandideeriv küla/külade piirkond peab 1. oktoobriks Saarte Koostöökogule esitama:

  • Motivatsioonikirja põhjendusega, näidetega (kuidas oma küla tutvustada ja mida motivatsioonikirjas kajastada, vaata siit)
  • Kuni 3 min filmiklipi oma küla/piirkonna tutvustamiseks (filmiklipi koostamise tehniline juhend on siin)

Filmiklipi valmistamiseks on võimalik taotleda kuni 300 eurot toetust Saarte Koostöökogu projektist „Hoo andmine kogukondade koostöövõrgustikele!“ (taotlusvorm on siin).

Konkursile esitatud kandidaatide hulgast parim küla/piirkond selgub hindamiskomisjoni ja rahvahääletuse tulemuste summana – 1/3 lõpphindest annab rahvahääletus ja 2/3 komisjoni poolt antud hinne.

Valdade, eelmise Aasta Küla (Nasva alevik), Saare Arenduskeskuse ja Saarte Koostöökogu esindajatest moodustatud hindamiskomisjon külastab hindamise käigus kõiki kandidaate kohapeal.

Maakonna AASTA KÜLA 2022 kuulutatakse välja Kodanikupäeval 25. novembril 2022 Salme Rahvamajas koostöös Saaremaa valla ja Saare Arenduskeskusega korraldataval tunnustusüritusel.

Konkursi võitnud küla saab 1000 euro suuruse rahalise auhinnastipendiumi ning esindab Saare maakonda järgmisel üle-Eestilisel AASTA KÜLA konkursil.

Saare maakonna AASTA KÜLA valitakse igal teisel aastal. Eelmisel kolmel korral maakonnas tiitli pälvinud küla ei saa uuesti kandideerida.

Täpsema info saamiseks konkursi kohta ning toetuse taotlemise võimalustest filmiklipi valmistamiseks võtke ühendust Terje Ausiga telefonil 513 8767.