Saarlased "Maale elama" infopäeval

14. märts 2014

26. aprillil toimub Tartus "Maale elama" mess!

SKK liikmed võtsid 13. märtsil osa Lihula kultuurikeskuses toimunud infopäevast "Maale elama!".

Algatuse eestvedaja ja Võrumaa Arenguagentuuri juht Ivika Nõgeli sõnul on projekti raames viimase aasta jooksul maale elukoha ostnud või maale elama tulnud ligikaudu 40 peret ja üle 100 inimese. Kõige edukamad on olnud Misso, Värska, Rõuge (Sänna), Halliste vallad.

Ivika Nõgeli sõnul on tüüpiline huviline vanuses 25-34 aastat kõrgema haridusega linnakorteris elav väikeste lastega noor pere.

Infopäeval rääkis Skype vahendusel oma maale elama tulemise kogemusest Värska valda elama asunud noor pere ning samuti Värska valla arendusnõunik, kes perega kogu protsessi vältel kontaktis oli, toetas ja aitas igati otsuse langetamisel ning mõtte teos tegemisel.

Samuti jagas Lihulas kohapeal oma kogemusi antud projekti läbiviimisel Misso endine vallavanem, praegu MTÜ Tule maale eestvedaja Urmas Peegel. Värska valda lisandus 1 aastaga 12 inimest.

Et algatus ühe aastaga on oma edu tõestanud, siis MTÜ Partnerlus korraldab ka sellel aastal messi "Maale elama!", mis seekord toimub Tartus, Maamessiga samal ajal, ehk 26. aprillil Turu tänava spordihoones.

Messist on kutsutud osa võtma kõik kogukonnad, kes arvavad, et nende kogukonnas on hea elada ning soovivad maaelust huvitatud linnainimesed oma kogukonda elama aidata!

Rohkem infot antud algatuse ja messi kohta saad "Maale elama" veebilehelt.