Saare maakonna arengukonverents tuleb taas!

4. november 2021

Üle kahe aasta toimub jälle Saare maakonna arengukonverents, seekord 25. novembril Kuressaares, Thule Kojas.

„Maakondlik konverents „Seilame koos“ sai esimest korda teoks kahe aasta eest 15. novembril 2019,“ meenutab Saaremaa abivallavanem Kristiina Maripuu.  „Arengupäeva sisu ja huvi selle vastu andsid tookord kindla teadmise, et niisugune üle aasta korduv koostööformaat võiks maakonna arengut käsitlevates aruteludes oma koha leida.“

Seekordse arengukonverentsi fookuses on energeetika ning seda seoses päevapoliitiliselt laia kõlapinda saavutanud rohepöörde tegemise vajadusega nii energeetikas kui ka meie igapäevaelus, tutvustab konverentsi korraldaja, Saaremaa vallavalitsuse arenduse ja kommunikatsiooni peaspetsialist Renate Pihl.

 

Koos teemade ettekandjatega otsitakse vastuseid järgmistele küsimustele:

  • Mis on saareliste omavalitsuste väljakutsed ja võimalused energeetikavaldkonnas nii ettevõtluse arendamiseks kui ka sobiva elukeskkonna tagamiseks?
  • Milles peitub Saare maakonna energiapotentsiaal ja kuidas seda targalt ära kasutada?
  • Kes mõjutab avameretööstuse trende ja Saaremaa võimalusi meretuuleenergia arendamisel?
  • Kuidas kujuneb elektrienergia hind ja kuidas targalt tarbida?

Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Keit Kasemets, EASi Välisinvesteeringute keskuse äriarenduse valdkonnajuht Raido Lember, Gridio kaasasutaja ja juht Konrad Hanschmidt, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi energeetika asekantsler Timo Tatar – nemad on vaid osa neist, kellega arengukonverentsi päeva jooksul erinevates teemablokkides au kohtuda on. Täpsem info konverentsi kodulehel https://konverents.<wbr />saaremaavald.ee/.

Konverentsil on kavas ka kolme vallavanema – Saaremaa, Muhu ja Ruhnu – arutelupaneel „Saaremaa võimalused meretuuleenergia arendamisel“.

„Arvestades uue valitsusperioodi algust, on vallavanemate paneeldiskussioon väga hea viis maakonna ühise laua taga kokku saada ja uuele koostööringile startida. Konverentsi teemad on aktuaalsed ja ettekandjad asjatundlikud, seega tõotab tulla asine päev – olud koosseilamiseks on igatahes head,“ leiab Kristiina Maripuu.

„Tegelikult on meil kõigil võimalus minna konverentsile ja aidata visioneerida meie maakonna kolme saarelise omavalitsuse – Saaremaa, Muhu ja Ruhnu – tulevikku rohepöörde ja globaalselt muutuva energiapoliitika valguses,“ kutsub Renate Pihl. 

Konverentsil osalemine on tasuta; lisaks osalemisele Thule Kojas on konverentsist võimalik osa saada ka videosilla vahendusel.

Osalemiseks palutakse end registreerida hiljemalt 19. novembriks 2021 https://bit.ly/3b8Ad3I.

Konverentsi korraldab Saare maakonna nimel Saaremaa Vallavalitsus koostöös SA Saare Arenduskeskuse ja Europe Direct Saaremaaga.

Lisainfo: Renate Pihl, arenduse ja kommunikatsiooni peaspetsialist, tel 452 5032,  5057319, renate.pihl@saaremaavald.ee