Saare maakonna AASTA KÜLA konkurss taas käimas!

15. aprill 2024

Kas Sinu kodukoht võiks olla Saare maakonna AASTA KÜLA 2024?

Saarte Koostöökogu kuulutab välja traditsioonilise konkursi maakonna Aasta küla 2024 leidmiseks!

Konkursiga kutsume üles märkama ja tunnustama oma kodupaika, mida kohalikud inimesed ja -kogukonnad ise väärtustavad, hoiavad ja edasi arendavad.

Kandidaatide esitamine 15. aprillist kuni 30. septembrini!

Iga kandideeriv küla/külade piirkond peab 30. septembriks Saarte Koostöökogule esitama:

  • motivatsioonikirja põhjendusega, näidetega (kuidas oma küla tutvustada ja mida motivatsioonikirjas kajastada, vaata siit)
  • kuni 3 min filmiklipi oma küla/piirkonna tutvustamiseks (filmiklipi koostamise tehniline juhend on siin)

Filmiklipi valmistamiseks on võimalik taotleda kuni 300 eurot toetust Saarte Koostöökogu projektist „Hoo andmine kogukondade koostöövõrgustikele! vol 2“ (taotlusvorm on siin).

Konkursile esitatud kandidaatide hulgast parim küla/piirkond selgub hindamiskomisjoni ja rahvahääletuse tulemuste summana – 1/3 lõpphindest annab rahvahääletus ja 2/3 komisjoni poolt antud hinne.

Valdade, eelmise Aasta Küla (Neemi küla), Saare Arenduskeskuse ja Saarte Koostöökogu esindajatest moodustatud hindamiskomisjon külastab hindamise käigus kõiki kandidaate kohapeal.

Maakonna AASTA KÜLA 2024 kuulutatakse välja  22. novembril 2024 koostöös Saaremaa valla ja Saare Arenduskeskusega korraldataval kogukondade tunnustussündmusel.

Konkursi võitnud küla saab 1000 euro suuruse rahalise auhinnastipendiumi ning esindab meie maakonda järgmisel üleriigilisel Eesti Külaliikumine Kodukant poolt korraldataval AASTA KÜLA konkursil.

Saare maakonna AASTA KÜLA valitakse igal teisel aastal. Eelmisel kolmel korral maakonnas tiitli pälvinud küla ei saa uuesti kandideerida. (2022 Neemi küla; 2021 Nasva alevik; 2019 Kõljala kandi külad)

Täpsema info saamiseks konkursi kohta ning toetuse taotlemise võimalustest filmiklipi valmistamiseks võtke ühendust Hanna Saarega tel 53933252; info@skk.ee