Vihmavarjuprojekti elluviimine - Ruhnus toimub maalilaager "Ruhnu nägu". Uuendatud info!

10. juuni 2020

15.-20. juunini toimub Ruhnu saarel Eesti Maalikunstnike Liiduga koostöös juba traditsiooniks saanud laager "Ruhnu nägu".

Näitus laagris valminud taiestest saab Ruhnu muuseumis vaadata alates 20. juunist.

Laagri läbiviimist ja näitust Ruhnus toetab Saarte Koostöökogu vihmavarjuprojektide taotlusvooru raames.

Lagari päevakava:

15.-18.06 kunstnikud suhtlevad kohalikega, koguvad inspiratsiooni, jäädvustavad Ruhnu inimesi ja elu.

19.06.2020 kl 16.00 - 19.30 Ruhnu KultuuriAidas "Drink & Draw Ruhnu" üritus: naisakti joonistamine on avatud kõigile soovijatele.
Modell on Kei, korraldaja Regina-Mareta Soonsein.

„Ruhnu Nägu 2020“ maalilaagris tehtud loomingust näitust saab vaadata alates 20.06 Korsi talus Ruhnu Muuseumis. Näituse avamine toimub 20.06 kl 16.00

Maalilaagri kuraator on Mall Nukke (Eesti Maalikunstnike Liit).

Triinu Lamp MTÜst Ruhnu KultuuriAit räägib:

"Ruhnu kogukond on väga huvitatud sellest, et saarele leiaksid taas tee kunstnikud ja kirjanikud nii nagu see oli 1920-30 ja 1950-60 aastatel. Ruhnu saar oma romantilise miljöö, kauni looduse ja põneva ajalooga pakub külluslikult inspiratsiooni loomeinimestele. Kuna saar ja selle elanikkond on pidevas muutumises, siis on vägagi huvitav väljakutse tänase päeva Ruhnu näo jäädvustamine kunstis. Eelmisel aastal esmakordselt toimunud sündmuse tagasiside oli positiivne nii kohalike kui ka saart külastanud kunstnike poolt. Vaata eelmisel aastal toimunust fotosid https://www.facebook.com/mall.nukke/media_set?set=a.10210795259716758&type=3.

Sellel aastal osaleb maalilaagris 8 professionaalset kunstnikku - Johanna Mudist, Karin Strohm, Eve Kruuse, Enn Tegova, Alina Orav, Mall Nukke, Alar Tuul, Regina-Mareta Soonsein.  See on avastusretk leidmaks Ruhnust midagi, mida mandrilt ja teistelt saartelt ei leia. Laager annab Ruhnu saarele erakordse näituse kohalikest motiividest, isikupärastest maalidest".

 Sündmust toetavad: Eesti Kultuurkapital, MTÜ Ruhnu Kultuuriait, Ruhnu muuseum, Ruhnu vald, Saarte Koostöökogu Leader-programm.

Kokkuvõte Ruhnus toimunud maalilaagrist ja avatud näitusest.