Muhumaa külavanemad külastasid Tartumaad

27. september 2019

23.-24. septembril toimus projekti "Hoo andmine kogukonna koostöövõrgustikele!" raames Muhu valla eestvõttel idee-ja kogemusreis Tartusse ja Tartumaale. Kuna reisil osalejatest suurem osa olid Muhu külade vanemad või muidu aktiivsed külades toimetajad, siis peamine eesmärk oli vahetada kogemusi Tartumaa tublide tegijatega, näha uusi koostöövõimalusi ning uurida ka omavalitsuse ja kogukonadade koostöövõimalusi.

 

Kahe reisipäeva jooksul külastasime väga erinevaid kohti, mis tutvustasid ettevõtlusvõimalusi Tartumaal, samuti pärimuse-ja kultuuriga seotud paiku. Väga huvipakkuv oli kogukondade ning samuti omavalitsuse, ettevõtja ja noortekeskuse koostöö Kambja vallas, Ülenurmes. Väga palju pööratakse tähelepanu noortele ning samuti sotsiaalsetele teemadele kaasates noori ka omavalitsuse eakatele pakutavatsesse tegevustesse.

Olid vahvad kohtumised Luunja ja Elva vallas, kus kuusime Tartumaa Arendusseltsi Leader tegevusgrupi vahvatest projektidest, samuti omavalitsuste ja kogukonna koostöös ellu viidust ja plaanidest.

Reisi lubas kajastada ka ajaleht "Muhulane".

Reisi kava