LEADER-tegevusgrupid kohtusid 1-2. detsembril 2015 Saaremaal

4. detsember 2015

1.-2. detsembril 2015.a korraldas Maamajanduse Infokeskuse maaeluvõrgustiku büroo koostöös Maaeluministeeriumi, PRIA ja Saarte Koostöökoguga LEADER kohalike tegevusgruppide esindajatele kahepäevase infopäeva LEADER-meetme rakendamise teemadel.

Infoseminar toimus Kuressaares Georg Ots Spa hotellis ning kahe päeva jooksul arutati LEADER-meetme projektitaotluste voorude ettevalmistamist ning tegevusgruppide osa selles. Räägiti ka tegevusgruppide võimalustest teha koostööprojekte nii riigisiseselt kui ka rahvusvaheliselt.

Seminari raames korraldas Saarte Koostöökogu külalistele kaks piirkonda tutvustavat ringsõitu. Osaleda sai "Villa ja viikingituuril", mille raames oli võimalus tutvuda LEADER-projektiga ellu viidud Salme muinaslaeva mälestusmärgiga ning Sõrve villaveskiga või "Leedri küla ja kadakasiirupi tuuril", mis tutvustas Aasta Küla tiitliga pärjatud Leedri küla, seal LEADER-projekti toel taastatud Anetsi tuulikut ning külastada Siirupitalu, mille seadmete soetamisel on LEADER-meede abiks olnud.

Toiminud ürituse kohta on võimalik täiendavat infot saada aadressil: http://maainfo.ee/index.php?id=3682&page=3336&