Käisime tutvumas Lääne-Harju Koostöökogu tegemistega

17. november 2022

14.-15. november 2022 külastasime koos kolleegidega Saare Arenduskeskusest Lääne-Harju Koostöökogu tegevuspiirkonda. Külastus toimus koostööprojekti "Kogukondade ühtsuse ja koostöö arendamine läbi uudsete tegevuste ning sündmuste" raames.

Koostööprojekti eesmärkideks on eelkõige:

• „Vihmavarju tüüpi“ projektide ettevalmistuse ja läbiviimise kogemuste vahetamine;

• kogukondade võimendamise (ühisprojektid, Porikuu festival) ja säästva arengu rakendamisega (ringmajandus, toiduahela lühendamine) seotud projektide kogemuste vahetamine 

• noored LEADRIS - noorte kaasamine LEADER tegevustesse, rahvusvahelised koostööprojektid ja piirkondlikud sündmused noortele

Piirkonnas toimuvatele sündmustele on lisatud „värskendav“ nüanss, mis annab juurde esmakordsust ja uudsust. Aktiivselt toimetavad olemasolevad koostöövõrgustikud ja hoogu on antud uute tekkele.

Meie kogemusreisi päevakavas sisaldusid kohtumised Lääne-Harju Koostöökoja juhatusega ning ühine seminar Padise kastellis. Tutvusime Padise kloostri ning seal ellu viidud Leader projektidega, kuulasime ettekannet ja jagasime mõtteid rohevalla teemal ning toidukappide teemal. Päeva lõpuks saime ka ise kogeda ühte selase piirkonna väga populaarse festivali - Porikuu festvali raames toimuvat põnevat e-ratastega matka Rummu vangla territooriumil ja tuhamäel.

Kogemuste vahetamine teiste piirkondadega on alati tulemuslik ja inspireeriv - ka meie saime kogusreisilt ja ühistelt seminaridelt mitmeid mõtteid edasiseks.