Haikukonkurss lõppenud!

6. mai 2020

"Festivali ÖÖ AEG ehk ÖUNAPUUDE ÖITSEMISE AEG raames plaanitud piknikud ja õunaaiakontserdid jäävad tänavu kahjuks küll ära, aga korraldatud haikukonkurss äsja just lõppes", andis teada MTÜ Cuculus eestvedaja Aare Martinson.

Haikukonkurss on üks osa SKK vihmavarjuprojektide taotlusvoorust toetatud festivali kavast.

Loodus ei tea inimeste koroonamurest midagi. Tema elab oma elu. Kohe-kohe on saabumas aasta ilusaim aeg - toomingate, kirsside ja õunapuude õitsemise aeg.

Jaapanis tähistatakse kirsside õitsemise aega juba tuhatkond aastat. Meil võiks au sisse tõsta õunapuude õitsemise imelise aja. Sel eesmägil toimunud haikukonkursil oli meeldivalt palju osavõtjaid. Ilmselt soosis ka kodus püsimist nõudnud eriolukord seda, et oli aega vaadata
iseendasse ja süveneda teemasse. Oma haikusid saatsid 44 autorit, kellest 38 olid vanuserühmast 16 ja vanemad. Koolidest osalesid SÜG ja Salme PK. Eriline tänu Saaremaa Ühisgümnaasiumi õpetaja Merle Priile, kelle kaudu jõudsid konkursile paljude tema õpilaste tööd.
Haikuluuletajaid oli vanuses 13 kuni 80+. Töid saadeti Kotinuka külast Ida-Virumaal Valga-Valkani.
Neid saabus nii naabersaarelt Hiiumaalt kui ka piiri tagant. Saarlastest rääkimata.
Tänud kõigile osavõtjatele. Tööd on žürii käes lugeda ja hinnata. Paremad haikud saavad avaldatud Saarte Hääles ja SKK kodulehel.
Aitäh Saarte Koostöökogule, Saaremaa vallale ja mittetulundusühingule Vöimalus, kes õla alla panid.