21.-25.09 - Kultuurifestival Bornhomil

21. september 2022

Projekti "Sillad jälle kokku!" raames osaleb ligikaudu 100 saarlast 21.-25. septembrini Bornholmil Balti silla 30. aastapäevale pühendatud sündmustel.

 

Projekti peamine eesmärk on uuendada Saaremaa ja Bornholmi vahelisi koostöösidemeid ja viia erinevate valdkondade inimesed omavahel kokku, et neist kontaktidest võiksid sündida uued koostööd. Saaremaa delegatsioon koosneb 5 erinevast väiksemast grupist, kellele igaühele koostatakse festivali ühiste ürituste kõrval nende huvisid arvestav programm ja kes kohtuvad festivali raames sama valdkonna esindajatega Bornholmil. Juba ettevalmistava projekti käigus loodud suhted kahe saare muusikute vahel on alustanud "oma elu" ehk tulemas on vähemalt 2 koostööprojekti- samasugust ideedevahetust ootame ka teistelt gruppidel (väiketootjad, kooliõpilased, endised baltisildlased ja omavalitsuse esindajad).

Juunis 2023 soovime anda meie gümnasistidele võimaluse kogeda taani demokraatiakultuuri. Selleks korraldab gümnaasium läbi õppeaasta taani keele kursust, mille parimatele on see reis tunnustuseks ning väga heaks avatud ühiskonna toimise kogemuse omandamiseks.

Projektist täpsemalt:

https://skk.ee/uhisprojektid/meede-3-skk