Vihmavarjuprojekti elluviimine - Ruhnu viiuli- ja looduslaager, 9.-14. juuli 2020

8. juuli 2020

Kunagi nii vägevate viiuldajate poolest tuntud Ruhnu saar on aja jooksul jäänud ilma kohalikku päritolu muusikata. Seetõttu toimus Ruhnus juba järjekorras VII viiulilaager, eesmärgiga taastada Ruhnu pärimus ja tuua need lood tagasi tänapäeva ning innustada Ruhnu inimesi rohkem oma saare pärimusest lugu pidama ja seda õppima.

Laagris on ka avatud töötoad kõigile huvilistele ja saare elanikele.

Laagri viiuliõpetajad olid varasematestki laagritest tuttavad KAROLIINA KREINTAAL, LEE TAUL JA SÄNNI NOORMETS. Karoliina kui laagri kunstiline juht on aastaid tegelenud ruhnurootsi viiuldajate uurimisega ja olnud eestvedaja ning laagrijuht ka kõigis eelnevates laagrites. Sänni ja Lee on korduvalt osalenud õpetajatena nii Ruhnus kui ka mitmetes teistes pärimusmuusika laagrites.
Laagri projektijuht, korraldaja, logistika ja olmepealik on KAIRI LEIVO.

Ruhnu viiulilaager on igal aastal kutsunud laagrisse välisõppejõud, et rikastada õpilaste ja saareelanike maailmapilti ning muusikataju.
Tänavu tantsiti ja mängiti eksootiliste Brasiilia rütmide saatel - külla tulid Tallinnas resideeruvad Brasiilia muusika saadikud MARCELO POLITANO ning LUIZ BLACK. 

Lisaks viiuldamisele õppisime tundma saarele ainuomast faunat ja floorat koos merebioloogi ja aktiivseima looduskaitse kõneisikuga LENNART LENNUKIGA. Loodusmatkad olid seotud kohapärimuse ning jutuvestmisega koos muusiku ja näitleja MAILI METSSALUGA, kes eelnevale lisaks viis läbi õpitoa, kus keskenduti muusikuna oma keha ning instrumendiga kontaktis olemisele.

Laagrilised veetsid imetoredad ja seiklusterohked päevad Ruhnu saarel - õpitoad, jämmid, vaba lava, kontserdid ja loomulikult ka meri ja päike, saunatamine, mustikametsad ja laulvad liivad!

Laagri päevakava

Fotomeenutus laagrist

Foto laagri lõpetamiselt