MTÜ SOOJAD SÜDAMED viis Henno Käo Saare maakonna hooldekodudesse
10. juuni 2025
Teine ESF+ Sotsiaalmeede raames ellu viidud miniprojekt "Oliüks Henno".
Saarte Koostöökogu juhatus kinnitas oma kirjaliku otsusega 15.06.25 teise ESF+ toetusmeetme "Sotsiaalmeede" edukalt ellu viidud ja eesmärgi saavutanud miniprojekti aruande.
MTÜ SOOJAD SÜDAMED viis aprilli ja maikuus filmi “Oliüks Henno” Saare maakonna hooldekodudesse.
Projektist sai osa 131 filmihuvilist.
Kokku viidi film kuude maakonna hooldekodusse: Kihelkonna, Muhu, Kuressaare haigla, Mustjala päevakeskus-pansionaat, Südamekod ning Pärsama.
Eelpool nimetatud kohad olid ise eelnevalt oma nõusoleku külastuseks andnud ning ootasid filmi näitamist. Seansid olid avatud eelregistreerimisega ka kõigile teistele sihtrühma kuuluvate huvilistele.
Projekti eesmärgiks oli: Henno Käo oli saarlane ja filmivaatajate eakaaslane. Nii mõneski hooldekodus elab Henno sugulasi ja koolikaaslasi. Film on vaatajatele tuttavast ajastust ja kohtadest. Pealegi on filmi kiidetud soojuse ja südamlikkuse poolest. Paraku on hooldekodude elanikud kõrvale jäänud välismaailma tegemistest ja suhtlusest ning annab märku, et sihtrühma on märgatud.
Lisaks saavad vaheldust ka hooldekodude enda töötajad ning filmi hooldekodusse viimine toob nende elanikele kultuuri kätte.
Pärsama hooldekodu elanikele pakuti lisaks filmi vaatamisele vaheldust ka tantsurühm Kedruse tantsude näol.
Tantsutrupil on ka Henno Käo laulu järgi tants “Saatuse laev”.
Projekti juht Eha Ennemuist annab tagasisidet projekti kohta:
"Nii mõnelegi hooldekodu elanikule oli see eriliseks sündmuseks: riietatud oldi pidulikult, kaunid kõrvarõngad kõrvas helkimas, huuled erkpunased.
Pea igas hooldekodus oli vaatama tulnud inimesi, kellele Henno Käo oli sugulane, sõber või koolikaaslane. Samuti nägid paljud filmis tuttavaid kohti (oma kodukoht ja -kool) ja filmis intervjueeritud inimesi. Nii mõnegagi jätkus pärast filmi juttu kauemaks. Projektist osa saanud olid väga tänulikud sellise võimaluse eest.
Kõik projektis osalenud hooldekodud said kingituseks Henno Käo esimese raamatu "Suure kivi lood" ja brošüüri "Oliüks Henno Käo" - sellest, kuidas filmi tehti ja mis ei mahtunud filmi sisse."
Fotode ja kokkuvõtete autor: Eha Ennemuist