EHTNE märgikandja! Kutsume Sind mini-roheauditi töötuppa!

7. märts 2023

SKK koostöös saarte rohekoordinaatori ja Visit Saaremaaga alustavad rohetarkuse tõstmisega märgikandjatele!

Eesmärgiks märgikandja teadlikum tegutsemine rohemõtteviisi rakendamisel ning viimine nad ühiselt määratletud kriteeriumite alla. See on hea viis anda tarbijale/külastajale teada, et ettevõte järgib tootmises teatud põhimõtteid ning ettevõttes on olemas inimesed, kes on abivalmid ja jagavad informatsiooni.

 

 

Anname teada, et koolitus lükkub edasi nädala võrra ja toimub teisipäeval, 28. märts!

KOHT: Saarte Koostöökogu seminariruum, Torni tn 1, II korrus
OSAVÕTJATE ARV: Kuni 14 ettevõtjat
NIMI KIRJA siin:

forms.gle/ecHD9nmXzSkJmkH18

Juhendajad: Anne-Ly Torstensson, saarte rohekoordinaator ning Sigrid Valter, Saare maakonna turismi- ja turundusteenistuse arendusspetsialist.

Mini-roheauditis saad juhendajate abil selgitada välja enda ettevõtte rohevõimekuse hetkeolukorra, kaardistada muutuste vajalikkust, koostada teekaardi ehk tegevuskava ning programmi lõppedes hinnata tehtud sammude mõju.

Kokku koosneb mini-roheaudit kolmest (3) moodulist - töötuba kevad (enesehindamine)  + auditeerimine + töötuba sügis (mõjude hindamine). Ettevõte ei pea läbima kõiki mooduleid.

Moodul I. Kaasav töötuba teisipäev, 28.märts, kell 10-16

  • Maailma kestliku arengu eesmärkide raamistiku tutvustamine. Taustainfo, mida nad tähendavad maailma, Eesti ja  saarte mõttes (sh. Green Destinations, UNESCO võrgustik)
  • Kestliku arengu eesmärgid ja meie ise. Saame teada, millised on esmatasandi nõudmised ja kriteeriumid, millest kestlik ettevõtlus lähtub 
  • Enesehindamise küsimustik (Green check-list) käiakse samm- sammult töötoas läbi, igaüks täidab selle ja saab juhendajalt lisanõuandeid:
    1) energia tarbimine
    2) tarbimise vähendamine ja jäätmete sorteerimine/liigiti kogumine
    3) keskkonnahoidlikud põhimõtted tootmisel

Moodul II Auditeerimine (mai)
Soovijad koostavad lühikese tegevuskava (kodutöö) ning kohtuvad Anne Ly-ga ettevõttes kohapeal (aeg kokkuleppel, audit, mai)

Moodul III Tagasiside (sügis)
Töötuba, kus hindame ettevõetud sammude mõju, planeerime järgmisi samme ning vahetame omavahel kogemusi.

Auditeerimise järgselt märgistatakse ettevõtted ning nad on Puhka Eesti keskkonnas esimestel positsioonidel. Sama tähelepanu toome Visit Saaremaa ja EHTNE turundusmaterjalides.

Kohtade arv töötoas on piiratud.  Eelistatud on teenust pakkuvad ettevõtted, kes soovivad osaleda 2023.a Hooajakaardil, samuti Avatud Talude päeval osalevatel ettevõtetel.

Palun anna enda osavõtust teada alloleva lingi kaudu.

https://forms.gle/ecHD9nmXzSkJmkH18

 

 Lisainfot küsi Sulvi-lt taskutelefonil + 372 56210102 või sulvi.munk@skk.ee


*Roheauditi töötoad toimuvad projekti „Saare ja Hiiu maakondade kui turismisihtkohtade koostööprojektid“ raames ning seda rahastatakse Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest