Tehtud Saaremaal – Made in Saaremaa

2012. aasta lõpust on Saaremaa toidutootjad kasutanud oma toodetel sinist märki tekstiga “Saaremaa ehtne toode”. 

Millest see märk kõneleb? Lugu on lihtne nagu märk isegi.

Sellist nime kannab piirkonnamärgis, mis annab tarbijale hea võimaluse poes, turul söögikohas lihtsalt leida ja ära tunda Saaremaal valmistatud toode.

“Saaremaa Ehtne toode” märgis kinnitab, et toode on valmistatud Saare maakonnas. Esimeste seas asusid oma tooteid Saaremaa märgiga märgistama AS Saaremaa Piimatööstus, Nantecom Saaremaa Delifood OÜ, Saaremaa Lihatööstus OÜ, Saare Leib OÜ, Karja Pagariäri OÜ ja Ösel Fish OÜ. Nendega on liitunud aina enam ja enam tootjaid, suuri ja väikesi. Ikka selleks, et tarbija saaks kindel olla, et ostetu on tõepoolest saaremaine väärt kraam.

Saaremaal on puhas keskkond ja tegusaid inimesid- siis tehakse traditsiooniliselt kvaliteetseid asju. Teame, et Saaremaa toodetel on tarbija silmis väärtus nii Saaremaal, mujal Eestis kui ka kaugemal. Aeg-ajalt on kauplustes ikka leida olnud Saaremaa-nimelisi tooteid, millel pole Saaremaaga tegelikult mingit seost. Märki kandvat toodet ostes võib tarbija kindel olla, et see on tõesti Saaremaal tehtud. Ülevaate märgi kasutajatest leiate kodulehelt www.ehtne.ee

Saaremaa külalistele mõeldes märgistavad ka  Saaremaa toitlustusettevõtted  oma menüüs saaremaistest toiduainetest valmistatud roogasid sama märgiga.Restoranid on sättinud saaremaist päritolu rõhutava märgi oma menüüs nende roogade nimede kõrvale, mille valmistamisel on kasutatud enamalt jaolt kohalikke toiduaineid. Nõnda saavad soovijad neis restoranides mekkida toite, millest võib aimuda seda õiget Saaremaa maitset.